• Daisy i Hexenmeister

• 26 lutego 2024 r.

Uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami pojechali  na musical "Daisy i Hexenmeister". To widowisko muzyczne zostało przygotowane przez lokalnych artystów specjalnie z myślą o inauguracji nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Znane wszystkim piosenki połączone z pięknymi układami tanecznymi opowiedziały alternatywną historię Pszczyny. Różnorodność form przekazu, tajemnica, ale też przewrotny humor - to wszystko wzbudziło zainteresowanie uczniów, a spektakl zakończył się gromkimi brawami.

• Wycieczka do Śląskiego Parku Nauki

• 22 lutego 2024 r.

W minionym tygodniu klasy IV-VI odwiedziły Śląski Park Nauki w Chorzowie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w seansie pt. „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Wyświetlany film opowiadał o Berenice i Jurku, którzy zgubili się w Parku Śląskim. Wędrując wśród drzew trafiają pod Planetarium Śląskiego, którego budynek zamienia się w gigantyczny statek kosmiczny. W podróży w stronę tytułowej komety dzieciom towarzyszy Mikołaj, który opowiada pasażerom Planetarium o gwiazdozbiorach, planetach i innych ciałach niebieskich.

Pod sferycznym niebem planetarium dzieci wzięły udział w lekcji dydaktycznej na temat czterech pór roku. Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce góruje najwyżej? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Na te oraz wiele innych pytań uczniowie starali się znaleźć odpowiedź.
            Z tego dnia wynieśliśmy wiedzę o ciałach niebieskich oraz dużo radości z pobytu w chorzowskim parku.

Justyna Zebrowska

• O kocie, który nosi buty

• 15 lutego 2024 r.

15 lutego klasy 1-3 udały się do GOK w Suszcu na spektakl teatralny. Mieli okazję zobaczyć jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek na świecie „Kot w butach”.  Tytułowy bohater był na pozór zwykłym kotem, który łowił myszy w młynie. Stał się własnością najmłodszego syna młynarza i wtedy ujawnił swoje magiczne umiejętności.
            Nie tylko mówił ludzkim głosem, ale zaskoczył swoją zwinnością oraz poczuciem humoru. Dzięki niemu ubogi młynarczyk stał się wielkim panem. Przedstawienie dostarczyło uczniom wielu cennych doświadczeń, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Dzięki spektaklowi uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest docenianie tego, co już posiadamy i zrozumieliśmy, że warto pokonywać trudności, aby osiągnąć sukces.

Barbara Borgieł

• WOŚP

• 13 lutego 2024r.

28 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do skarbonki, która znajdowała się w sekretariacie naszej szkoły oraz do internetowej eSkarbonki udało zebrać się razem 810,52 zł. Dziewięcioro uczniów z naszej szkoły zostało również wolontariuszami i indywidualnie kwestowało na rzecz potrzebujących. Radość, uśmiech i współpraca towarzyszyły wszystkim w tym wyjątkowym dniu. Łącznie udało się im zebrać 5744,70 zł. Wielkie brawa dla Marty, Mai, Hani, Oliwii, Julki, Mai, Gosi, Huberta i Szymona! Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękuję i zapraszam za rok!

Beata Żelazo - opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

• Zbiórka telefonów, tabletów

• 12 lutego 2024 r.

Nasza szkoła organizuje zbiórkę starych, zużytych, niepotrzebnych telefonów lub tabletów. Środki pozyskane ze sprzedaży małej elektoroniki zasilą fundusz budowy studni w Tanzanii. Zbiórka odbędzie się w dniach od 12.02-2.04 2024 r. Telefony lub tablety będzie można wrzucać do pojemnika za drzwiami szkoły.
            Zachęcamy do udziały!

Justyna Zebrowska

• Bal karnawałowy 2024

• 26 stycznia 2024r.

26 stycznia Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunem  zorganizował  Bal karnawałowy, który jest atrakcją długo wyczekiwaną przez uczniów . Podczas takiego wydarzenia dzieci i młodzież mogły  wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle. Można było spotkać min. księżniczki, policjantów, strażaków, a także różne zwierzaki. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił DJ. Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy taneczne, które przysporzyły wiele radości . Każde z dzieci zaprezentowało swój strój przed całą społecznością  szkolną. Na dzieci czekała również niespodziana w postaci słodkiego poczęstunku.  Wszystkie dzieci i te młodsze i starsze bawiły się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach. DJ i poczęstunek zapewniła Rada Rodziców za co bardzo dziękujemy. Każda klasa została sfotografowana przez panią  fotograf Beatę Pudełko. Bal karnawałowy dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć.

Opiekun RSU Lucyna Goraus

• Gminne i Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Tenisie Stołowym.

• 25 stycznia 2024r.

25 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyły się Gminne i Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie Maja Kubat, Jessica Czysz i Oliwia Matusz zajęły I miejsce w gminnych i II miejsce w powiatowych zawodach w tenisie stołowym. Drużyna chłopców w składzie Szymon Filipek, Paweł Jarczok i Hubert Drzyzga  zajęli II miejsce w gminnych i powiatowych zawodach. Obie drużyny zakwalifikowały się na rejonowe zawody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!