• Półkolonie

• 4 lipca - 8 lipca 2022r.

Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości i odpocząć od nauki, dlatego też dla 30 uczniów z naszej szkoły zostały zorganizowane w dniach 4.07 – 8.07 półkolonie. Opiekę nad uczniami sprawowali pedagodzy z naszej szkoły.

Celem zajęć było między innymi:

-stworzenie dzieciom warunków do ciekawego, aktywnego, kulturalnego i bezpiecznego  spędzania wolnego czasu

- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw

- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego

- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji

- poznawanie najbliższej okolicy

Dzieci zapoznały się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu: brały udział w warsztatach teatralnych, zwiedziły Skansen i brały udział w zajęciach „ Tajemnice ziół”, odwiedziły Muzeum Prasy Śląskiej, uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Publicznej. Podczas spacerów po zabytkowym rynku delektowali się pysznymi lodami. Ogromną atrakcją były wyjazdy do kina, na kręgle i do parku trampolin - miejsc wspólnej zabawy z wieloma niezapomnianymi przeżyciami.
            Uczniowie codziennie mieli zapewniony posiłek w formie drożdżówki i wody niegazowanej
            Półkolonie upłynęły w radosnej i serdecznej atmosferze.

Kierownik półkolonii: Aleksanda Schymura