• Wycieczka do kina i parku trampolin "Parabola"

• 24 stycznia 2024 r.

W tym tygodniu, w środę klasy IV-VI wybrały się do Multikina w Czechowicach-Dziedzicach na ekranizację filmu pt."Akademia Pana Kleksa". Opowiadał on o losach przyjaciół, którzy trafili do magicznej szkoły, prowadzonej przez samego Ambrożego Kleksa. Następnie udaliśmy się do parku trampolin "Parabola", gdzie mogliśmy skakać, wspinać się i bawić się bez końca. Mimo, że czas był bardzo aktywny, to z naszych twarzy nie schodził uśmiech. Ten dzień zaliczamy do udanych. Na pewno będziemy go dobrze wspominać.

• Chcę wiedzieć, czym oddycham...

• 23 stycznia 2024 r.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zajęciach na temat szkodliwości smogu i jego negatywnego wpływu na organizm człowieka i środowisko naturalne. Z wizytą przyjechali do nas uczniowie Powiatowego Zespołu Szkól nr 1 w Pszczynie, aby podzielić się swoją wiedzą na ten temat i uświadomić młodym ludziom, co się stanie, jeżeli nie będziemy działać ekologicznie. My również mamy prawo wiedzieć, czym oddychamy i chcemy walczyć ze smogiem.
            Bądźmy eko dla siebie i przyszłych pokoleń!

Joanna Trefon

• 18 stycznia 2024 r.

W Szkole Podstawowej w Porębie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Uczniowie klas I – III wraz  wychowawczyniami przygotowali dla nich przedstawienie jasełkowe. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę, kawę  i słodki poczęstunek – o co zadbali rodzice uczniów.   Dziękujemy!

• WOŚP

• 18 stycznia 2023 r.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Po raz kolejny już przyłączamy się do zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierała datki do puszek na rzecz walki z płucami po pandemii. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zbiórka WOŚP 2024 będzie odbywać się pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”. W sekretariacie naszej szkoły znajduje się puszka, do której chętne osoby mogą wrzucać pieniądze. Akcję można również wesprzeć wpłacając datki poprzez poniższy link (eSkarbonka). Serdecznie zachęcam do pomocy.

Beata Żelazo - koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu
          • Maraton Historyczny dla uczniów klasy 5

• 9 stycznia 2023 r.

We wtorek 9 stycznia w naszej szkole odbył się międzyszkolny maraton historyczny. Tematem przewodnim była starożytność i dorobek kulturowy starożytnych cywilizacji. W maratonie wzięli udział chętni uczniowie z klasy piątej dwóch szkół - Szkoły Podstawowej w Porębie oraz Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej.

Przez dwie godziny zegarowe maratończycy zmagali się z przeróżnymi zadaniami takimi jak: obliczenia po egipsku, dekonspiracja rodzajów pisma, szyfrowanie tekstu przy pomocy greckiego szyfrogramu, odgadywanie chińskich wynalazków, układanie mozaiki czy odgadywanie nazw egipskich bogów. I choć miała to być przede wszystkim dobra zabawa w formie zajęć pozalekcyjnych, uczniowie za każde poprawnie wykonane zadanie gromadzili punkty. Po podliczeniu okazało się, że w naszej szkole najlepiej wypadła Hania Jarczok. Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętnego wykorzystania jej w działaniach praktycznych!

Ewelina Szuster, Beata Żelazo