• 22 września 2022r.

W czwartek uczniowie klas I-III spotkali się w naszej szkole z dzielnicowym. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Zwrócił uwagę na podstawowe wyposażenie roweru oraz obowiązek noszenia kasku podczas jazdy.  Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego z bliska. Było to dla nich nie lada atrakcją.

Mamy nadzieję, że spotkanie z tym niezwykłym gościem wpłynie pozytywnie na zachowanie uczniów w szkole i poza nią oraz zwiększy ich bezpieczeństwo.

Beata  Żelazo

• 15 września 2022r.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów, dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. My również chcieliśmy zwrócić uwagę na to, iż każdy z nas jest uzdolniony i utalentowany i warto wierzyć w swoje możliwości. Dziś uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli na lekcje w ubraniach w kropki. Podczas zabawy dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Rozmawialiśmy o naszych talentach i pasjach. Ten dzień pozostawił miłe wspomnienia i na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

• Szkoły Pełne Talentów

• Nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej „Szkoły Pełne Talentów”, zainicjowanej przez sieć sklepów Lidl.
            Aby wziąć udział w akcji i wesprzeć naszą szkołę należy zrobić zakupy za minimum 50 złotych i zakupić jedno warzywo lub jeden owoc. Otrzymają wtedy Państwo Talenciaka, którego można wrzucać przed wejściem głównym szkoły, do specjalnie oznaczonego pojemnika. Kupon można przekazać również za pomocą strony internetowej
            www.lidl.pl/szkoly Akcja już trwa, a kupony można zbierać lub aktywować do 13 listopada 2022 roku.

Wspieraj szkołę. Razem możemy więcej!

Opiekun akcji:
            Justyna Ryt
            Aleksandra Spyra

• 1 września 2022r.

Wakacje się skończyły, nadszedł czas powrotu do szkoły. Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023. Uczniowie klasy piątej wraz z Panią Pauliną Wawrowską przywitali nas krótką akademią. Nie zabrakło piosenek, wierszy oraz krótkiej scenki przypominającej, że szkoła jest naszym drugim domem i warto do niej chodzić z uśmiechem. Nie zapomnieliśmy również o 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej - pamiętamy ...

Szczególnie serdecznie powitaliśmy 17 pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli przygodę szkolną. Wychowawczynią klasy pierwszej została Pani Elżbieta Twardzik. Jesteśmy przekonani, że będziecie się tutaj dobrze czuli, rozwiniecie swoje pasje i zainteresowania, każdy dzień tutaj będzie przyjemnością. Powodzenia!