• Jubileusz 50-lecia szkoły

• 27 października 2023r.

Dnia 27 października 2023r. Szkoła Podstawowa w Porębie obchodzi swoje 50-cio lecie. Obchody święta szkoły rozpoczną się o godznie 9.00, mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie o godzinie 10.15 odbędzie się uroczysta akademia w szkole (sala gimnastyczna). Po akademii zachęcamy do obejrzenia wystawy zdjęć naszych absolwentów oraz kronik szkolnych.
            Zapraszamy!

• Zaprzysiężenie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego

• 16 października 2023 r.

16 października 2023r. została zaprzysiężona nowa Rada Samorządu Uczniowskiego przed całą społecznością szkolną. Po przysiędze członkowie Samorządu w imieniu wszystkich uczniów złożyli życzenia i upominki  Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Wycieczka klas I - III do Pszczyny

• 11 października 2023 r.

11 października odbyła się wycieczka klas I - III do Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, było ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane domy, młyn, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Atrakcją pobytu w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej był udział w warsztaty mydlarskich, podczas których uczniowie samodzielnie wykonali sól do kąpieli. Po wyjściu ze Skansenu uczniowie udali się na wystawę zabawek z przeszłości, a następnie przespacerowali się po Zabytkowym Parku Pszczyńskim i wysłuchali wiele ciekawych historii i ciekawostek o Pszczynie. Pogoda nam dopisała, wróciliśmy bardzo zadowoleni.

• Dyskoteka klas I - III

• 9 października 2023 r.

Dnia 9 października odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka dla klas I – III. Uczniowie wspólnie tańczyli i chętnie uczestniczyli w różnych zabawach. Miło wspominają to po południe i niecierpliwie czekają na kolejną dyskotekę.

• Wybory do RSU

• 4 października 2023 r.

04.10.2023 r. jak co roku  w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 15 osób z czego 7 weszło w skład samorządu. Przewodniczącą  została Julia Szuster kl.8, zastępcą przewodniczącej Maja Kubat kl.7, sekretarzem Maja Niedźwiedź kl.8, członkami zostali: Hanna Pająk kl.7,Hanna Maiczek kl.7, Hubert Drzyzga kl.7, Paweł Jarczok kl.7. Opiekunem samorządu została pani Lucyna Goraus. Życzymy  im owocnej pracy.