• Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

• 15 lutego 2023r.

15 lutego 2023 r. odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym w Piasku.Drużyna chłopców w składzie Oskar Orawiec, Mateusz Spyra i rezerwowy Igor Stefaniak zdobyli III miejsce. Dziewczyny w składzie Magdalena Godziek, Jessica Smolarek i rezerwowa Oliwia Matusz zdobyły I miejsce i zakwalifikowały się na zawody powiatowe. Gratylujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Witaj Pani Zimo" dla dzieci dzieci w wieku 3-6 lat.

• luty 2023

W lutym Przedszkole w Jankowicach oraz Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej w Porębie były organizatorami międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. "Witaj Pani Zimo" dla dzieci dzieci w wieku 3-6 lat. Zadaniem dzieci było wykonanie portretu przedstawiającego Panią Zimę.

W konkursie wzięły udział prace nadesłane z 7 przedszkoli. Podczas oceny prac wzięto pod uwagę pomysłowość, oryginalność pracy, aktywność twórczą dziecka.

Oto laureaci konkursu:

W kategorii wiekowej 3-4 lata:

I miejsce - Helena S. - Przedszkole w Ćwiklicach

II miejsce - Piotr S. - ZSP w Wiśle Wielkiej

III miejsce - Maria M. - Szkoła Podstawowa w Porębie (odział przedszkolny)

W kategorii wiekowej 5-6 lat:

I miejsce - Jan K. - Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie (oddział przedszkolny)

II miejsce - Lena K. - Przedszkole nr 1 w Pszczynie

III miejsce - Jakub B. - Przedszkole w Jankowicach w ZSP w Jankowicach

Wszystkim dzieciom serdecznie GRATULUJEMY oraz dziękujemy za ich zaangażowanie i udział w konkursie!

Nauczycieli zapraszamy po odbiór dyplomów, nagród oraz prac plastycznych dzieci od poniedziałku 20.02.2023

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• 12 lutego 2023 r.

29 stycznia odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Pieniądze można było przekazać do puszek w budynku szkoły oraz przedszkola. Jessica, Magda i Hubert uczestniczyli w akcji jako wolontariusze i kwestowali na rzecz WOŚP na terenie naszej gminy. Wspólnie udało nam się zebrać 2491,13 zł. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy za rok.

Beata Żelazo - opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

• Warsztaty Mydlarskie

• 10 stycznia 2023 r.

10 lutego dla klas I-III zorganizowane zostały warsztaty mydlarskie, podczas których wykonywane były mydełka glicerynowe. Uczniowie uczyli się tworzyć  kompozycje  o różnych kształtach oraz zapachach. Pani prowadząca warsztaty opowiedziała nam  historię mydła oraz zapoznała nas z  podstawowymi  pojęciami z nim związanymi.

• 21 października 2022 r.

7 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnoświatowym święcie tabliczki mnożenia. Akcja miała na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Z tej okazji zostały zorganizowane również dwa konkursy: konkurs plastyczny „Sowa Mądra Głowa” w klasach I-VIII oraz konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasach III-VIII.

Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymali:

• klasa IV – Tomasz Buchcik, Karina Franke, Paulina Furczyk, Hania Jarczok, Leon Kondzielnik, Dominika Mirota, Jan Pastewski, Marta Tulosz, Agata Zawisza
            • klasa V- Mikołaj Dworaczek, Mikołaj Malarek, Oliwier Orawiec, Jan Ryś
            • klasa VI – Szymon Filipek, Paweł Jarczok, Rafał Klimczyk, Hanna Pająk, Witold Koziński
            • klasa VII - Małgorzata Czauderna, Wiktoria Piech, Julia Szuster

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Sowa Mądra Głowa”.  W kategorii prac plastycznych laureatami zostali:

• I miejsce – Weronika Piech i Antoni Pieiądz kl.II
            • II miejsce – Martyna Manowska kl.VIII
            • Wyróżnienie – Zofia Pająk kl.III, Roma Zużałek kl.II

W kategorii prac przestrzennych laureatami zostali:

• I miejsce – Zuzanna Pryszcz kl. I i Tobiasz Barchański kl. V
            • II miejsce – Wojciech Maciejończyk kl. III i Dawid Stęchły kl. V
            • III miejsce – Oliwia Komraus kl. III i Mikołaj Dworaczek kl. V

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Bernadeta Neter