• Światowy Dzień Sprzątania Świata

• 16 września 2023 r.

16 września 2023 roku znów nadszedł ten czas: Światowy Dzień Sprzątania Świata! Tego dnia miliony ludzi na całym świecie angażują się w uczynienie naszej planety nieco czystszą. Wspólnie sprzątając śmieci, przyczyniamy się do ochrony środowiska i pokazujemy, że razem bierzemy odpowiedzialność za naszą planetę.

Uczniowie naszej szkoły również bardzo postarali się, aby okolica w której mieszkają, stała się trochę czystsza. Razem z wychowawcami udali się na pobliskie ulice zaopatrzeni w worki, jednorazowe rękawice i zapał do pracy. Wszyscy uczestniczyli w sprzątaniu z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Dzięki słonecznej pogodzie, akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty były bardzo zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystośc otoczenia. Dziękujemy wszystkim do zaangażowanie i zachęcamy do codziennego dbania o czystość swojej okolicy.

Beata Żelazo i Teresa Krawieczek - koordynatorki akcji

• Literacki debiut uczniów klasy VII

• 25 września 2023 r.

Witold Koziński oraz Kacper Stachoń wzięli udział w VIII edycji Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży, zorganizowanym z okazji Roku Księżnej Daisy. Opowiadania naszych uczniów inspirowane jej postacią znalazły się w publikacji, która właśnie trafiła do rąk Kacpra i Witka. "Zaginiony skarb" oraz "Życie Księżnej Daisy" to tytuły prac chłopców, które znalazły się wśród poezji i prozy uczestników konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Marta Ryguła

• 15 września 2023 r.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Również w naszej szkole obchodziliśmy to święto poprzez zabawy z kropką. Zakończeniem tego dnia było pamiątkowe zdjęcie w kropkowej fotoramce.

Justyna Zebrowska

• Zbieramto w szkole

• wrzesień 2023 r.

Nasza szkoła włączyła się w akcę "Zbieramto w szkole", czyli w zbiórkę różnego rodzaju surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy". Razem z nami można zbierać: telefony komórkowe, baterie, laptopy, stare srebro, złoto, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, "Dobre monety", ubrania i tekstylia. W tym miesiącu zbieramy stare i nieprzydatne już monety, a także wszystkie nominały świata. Niepotrzebne pieniądzę można wrzucać do puszki, która znajduje się przed wejściem do skzoły.

Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:

1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.

2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki "dobroczynnemu recyklingowi" organizatorzy akcji wybudowali dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspieramy budowę studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach.

Justyna  Zebrowska

• Rozpoczęcie roku 2023/2024

• 4 września 2023 r.

4 września nasza szkoła uroczyście powitała nowy rok szkolny. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy po raz pierwszy wstąpili w mury naszej szkoły. Życzymy wszystkim dzieciom dużo sukesów i pomyślności w nowym roku szkolnym. Niech będzie to rok wyjątkowy. Rok odkryć, dobrych relacji i spełniania marzeń.
            Powodzenia!

Justyna Zebrowska

• Szkoły pełne Talentów 2

• wrzesień 2023 r.

W tym roku nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW" . Od 1 września 2023 r. robiąc zakupy w sklepach LIDL za minimum 50 zł (w tym 1 owoc lub warzywo), przy kasie otrzymacie talenciaka. Wystarczy go zarejestrować na stronie https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkolapartyId=87040018868
            lub przynieść do szkoły i wrzucić do specjalnego pudełka, które znajduję się przy wejściu do szkoły. W ubiegłym roku z akcji realizowanej przez sklepy LIDL udało nam się pozyskać:

• bezprzewodowy głośnik multimedialny z mikrofonem,
            • zestaw gier planszowych do świetlicy szkolnej,
            • "cylinder zagadek" - pomoc dydaktyczna do zadań matematycznych.

Już dziś dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Liczymy, że włączycie się w akcję, bo razem możemy więcej!

Jusytyna Zebrowska, Aleksandra Spyra