• 23 czerwca 2023r.

23 czerwca 2023r. o godzinie 9:00 uczniowie klas I-VII otrzymali swoje świadectwa i nagrody za wyniki w nauce. Godzinę później podsumowane zostały wyniki pracy ósmoklasistów, którzy  przygotowali uroczystość „Pożegnania Absolwentów”. Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali się dwojako: poważnie i sentymentalnie oraz żartobliwie i z humorem. Nie zabrakło wzruszających gestów i ukradkiem ocieranych łez. Na wysokości zadania stanęli także siódmoklasiści, którzy w  żartobliwy sposobów pożegnali swoich starszych kolegów. Teraz pozostaje nam już tylko życzyć naszym drogim Absolwentom powodzenia w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych i spełnienia marzeń. Do zobaczenia!

• Półkolonie 2023

• 30 czerwca 2023 r.

Wakacje to czas wolny od obowiązków szkolnych. Czas ten powinno się przeznaczać na odpoczynek czynny, rozrywkę oraz rozwój zainteresowań i uzdolnień.

W ciepłych promieniach czerwcowego słońca w  naszej szkole rozpoczęły się półkolonie letnie. W dniach od 26-30.06.2023r. przez tydzień  15  dzieci korzystało z półkolonii.  Opiekę nad uczniami sprawowali pedagodzy z naszej szkoły. Atrakcje  były bardzo zróżnicowane.

Wśród atrakcji  odbył się  wyjazd do kina, na kręgle i do sali zabaw - miejsc wspólnej zabawy z wieloma niezapomnianymi przeżyciami. Na kilka godzin przenieśliśmy również się do dawnych  czasów odwiedzając Miasteczko Westernowe Twinpigs: jechaliśmy najprawdziwszą westernową kolejką, strzelaliśmy z łuku, korzystaliśmy z parku linowego, odwiedziliśmy kino 5D oraz tajemnicze podziemia, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Wiele radości sprawił nam czas spędzony przez dzieci na basenie „Goczuś" oraz w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Półkolonie upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Barbara Borgieł, Aleksandra Schymura

• Wycieczka klas 1-3

• 19 czerwca 2023r.

W poniedziałek 19 czerwca 2023 r. uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami wybrali się  w Beskidy. Celem wyjazdu była Góra Żar (761 m n.p.m.) – piękny szczyt naszych Beskidów. Uczniowie wyjechali na górę kolejką linowo- terenową, co było dla nich nie lada atrakcją.  Rozciągająca się ze szczytu Góry Żar panorama na Jezioro Żywieckie  i Międzybrodzkie oraz pasma górskie zapierała dech w piersiach. Na szczycie dzieci mogły zobaczyć także ogromny, całkowicie sztuczny zbiornik wodny bez dopływu naturalnego. Skorzystali  również ze znajdującej się tam  atrakcji- zjazdu saneczkowego. W czasie wolnym był czas na zakup pamiątek i lody. Zmęczeni ale dumni zeszliśmy ze szczytu wyznaczonym szlakiem. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Pogoda dopisała znakomicie, humory też.

Na długo zapamiętamy piękne okolice Beskidu.

B.Borgieł

• Z wizytą w Starostwie Powiatowym w Pszczynie

• 13 czerwca

W środę, 13 czerwca uczniowie klasy II wybrali się komunikacją publiczną do Pszczyny. Zobaczyli jak działa Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie.

Następnie udali się do Starostwa Powiatowego. Dla uczniów przewodnikiem po urzędzie był sekretarz powiatu, Szymon Sekta. Odwiedzili starostę Barbarę Bandołę w jej gabinecie, zadając sporo pytań związanych z pracą na stanowisku starosty. Podczas wizyty w urzędzie dzieci dowiedziały się, jakie sprawy można załatwić w pszczyńskim starostwie. Zobaczyły też film przedstawiający atrakcje powiatu pszczyńskiego.

Był również czas na odpoczynek w drewnianej, niemal stuletniej altanie w ogrodzie pszczyńskiego starostwa oraz lody.

Barbara Borgieł