• Przedmiotowy system oceniania z techniki
          rok szkolny 2022/2023

1. Podczas oceniania osiągnięć uczniów poza wiedzą oraz umiejętnościami będzie brana pod uwagę :

- aktywność podczas zajęć

- zaangażowanie

- pilność i systematyczność

- jakość wykonywanych zadań

- pomysłowość, estetyka

2.Obowiązkowe wyposażenie na zajęciach technicznych:

- podręcznik

- zeszyt przedmiotowy

- materiały zadane przez nauczyciela

3. Ocenie będą podlegać następujące formy pracy:

- sprawdzian  (pisemne prace kontrolne), zapowiedziane co najmniej z tygodniowym    wyprzedzeniem

- kartkówki ( trwające nie więcej niż 15minut, które nie muszą być zapowiedziane przez  nauczyciela)

- odpowiedzi ustne (zakres materiału: trzy ostatnie lekcje)

- aktywność na zajęciach

- praca w grupie

- praca domowa

- udział w konkursach

- ocena z zeszytu przedmiotowego.

4. Zasady oceniania:

- Ocena semestralna i końcowa wystawiana jest na podstawie ocen cząstkowych uzyskanych przez ucznia.

- Zeszyt sprawdzany jest co kilka tygodni, oceniany raz na semestr.

- Dwa razy w semestrze można zgłosić nieprzygotowanie do zajęć bez podawania przyczyny
          ( nieprzygotowanie zgłaszamy od razu na początku lekcji). Każdy kolejny brak zadania skutkuje wpisaniem oceny niedostatecznej.

- Brak zadania domowego zeszytu przedmiotowego, w którym było zadanie domowe jest podstawą do ustalenia bieżącej oceny niedostatecznej.

- Uczeń nieobecny na sprawdzianie  jest zobowiązany do napisania go w ciągu dwóch tygodni od przyjścia do szkoły. Kiedy uczeń nie zgłosi się w wymaganym terminie pisze zaległy sprawdzian na pierwszej lekcji po wymaganym terminie.

- Uczeń, który otrzymał ocenę niedostateczną ze sprawdzianu może poprawić ocenę w sposób pisemny lub ustny  w terminie 7 dni od zapoznania się z jego wynikiem. Uczeń może poprawiać każdy sprawdzian tylko raz.

Przy ocenianiu prac kontrolnych, w których stosuje się punktację, przyjmuje się następujące kryteria:

1. 100% - 98% zdobytych punktów - ocena celująca;
          2. 97% - 90% zdobytych punktów - ocena bardzo dobra;
          3. 89% - 70% zdobytych punktów - ocena dobra;
          4. 69% - 50% zdobytych punktów - ocena dostateczna;
          5. 49% - 30% zdobytych punktów - ocena dopuszczająca;
          6. 29% - 0% zdobytych punktów – ocena niedostateczna;

Przy procentach krańcowych w ocenie stosuje się znak + lub -.