Strona główna
Wizyta klasy 8 w Urzędzie Miejskim i na strzelnicy
22 czerwca 2026 r.
W poniedziałek, 22 czerwca, uczniowie klasy VIII wybrali się na wycieczkę do Pszczyny. Pierwszym punktem programu była wizyta w Urzędzie Miejskim, po którym oprowadziła nas zastępca burmistrza, pani Magdalena Czarnecka. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Wydział Spraw Obywatelskich oraz Wydział Stanu Cywilnego, gdzie odwiedzili Salę Ślubów. Sporo czasu spędzili również w Dużej Sali Obrad, poznając zadania i obowiązki pszczyńskich radnych. Następnie spotkali się z burmistrzem miasta, panem Dariuszem Skrobolem. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wizyta. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie za oprowadzenie i przybliżenie pracy urzędu.
Program „Mały Mistrz” w naszej szkole
22 czerwca 2026 r.
„Mały Mistrz” to ogólnopolski program Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkolnego Związku Sportowego, dedykowany uczniom klas I-III szkół podstawowych. Jego głównym celem jest zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej w formie zabawy oraz podniesienie sprawności ruchowej. Zajęcia prowadzi nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wspierany przez nauczyciela wychowania fizycznego. To połączenie pozwoliło uatrakcyjnić lekcje oraz zwiększyć bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.
Wyniki Konkursu Ortograficznego
17 czerwca 2026 r.
W środę, 10 czerwca, w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I–III. Wydarzenie zgromadziło młodych miłośników języka polskiego, wyłonionych podczas klasowych eliminacji, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poprawnej pisowni. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane zadania ortograficzne. Konkurs był okazją nie tylko do sprawdzenia wiedzy, ale także do rozwijania zainteresowań językowych oraz doskonalenia umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym.
Podczas zmagań panowała atmosfera skupienia i zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy wykazali się starannością, wytrwałością oraz chęcią osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.
Pszczyńska Spartakiada – sukcesy naszych uczniów
16 czerwca 2026 r.
16 czerwca odbyła się Pszczyńska Spartakiada, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Zawody przyniosły wiele emocji oraz sportowej rywalizacji na wysokim poziomie.
Nasza reprezentacja osiągnęła bardzo dobre wyniki:
- Bożena Więcek (kl. 4) – I miejsce w rzucie piłeczką p
Geometria przestrzenna w praktyce
16 czerwca 2026 r.
Podczas lekcji matematyki uczniowie klasy IV poznawali tajniki geometrii przestrzennej w bardzo praktyczny sposób. Czwartoklasiści rysowali siatki prostopadłościanów i sześcianów, a następnie składali je, tworząc modele brył. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także budowanie prostopadłościanów z patyczków i plasteliny.
Dzień Klapka
15 czerwca 2026 r.
W poniedziałek,15 czerwca, w naszej szkole odbył się wyjątkowy „Dzień Klapka”, podczas którego uczniowie przyszli w kolorowych, letnich klapkach. Była to okazja do wspólnej zabawy, integracji oraz wprowadzenia wakacyjnego nastroju w szkolne mury.
Na korytarzach panowała radosna atmosfera, a kreatywne i barwne stylizacje uczniów wywoływały wiele uśmiechów. Nie zabrakło dobrej energii, śmiechu.
Warsztaty językowe we Włoszech
13 czerwca 2026 r.
W dniach 7–13 czerwca uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach językowych we Włoszech. Był to tydzień pełen niezapomnianych wrażeń, pięknych miejsc oraz okazji do praktycznego wykorzystania znajomości języków obcych.
Pierwszego dnia po przyjeździe do Rimini zjedliśmy tradycyjny włoski lunch – oczywiście nie mogło zabraknąć pasty. Następnie udaliśmy się na plażę, aby odpocząć po podróży. Wieczorem wzięliśmy udział w spacerze z przewodnikiem po mieście, poznając jego historię i najciekawsze zabytki. Dzień zakończył się tradycyjną włoską kolacją składającą się z trzech dań: pasty, dania głównego oraz deseru.
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych