• Laboratoria Przyszłości

• W styczniu w ramach lekcji z wychowawcą nasi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w roli fotografów. Testowaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości w różnych warunkach - na przyciemnionym korytarzu, w słonecznej sali, a także w terenie. Aparat fotograficzny umożliwił nam wykonanie pięknej sesji zdjęciowej, a także naukę odpowiedniego ustawienia aparatu do panujących warunków - czas naświetlania, przysłona, czułość. Lekcja z aparatem była miłą odskocznią od rutyny codziennej nauki.

styczeń 2023r.

• Laboratoria Przyszłości

• W grudniu w naszej szkole odbył się koncert świąteczny, w czasie którego mogliśmy wykorzystać sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości (aparat fotograficzny, mikroport z akcesoriami, mikrofon kierunkowy, oświetlenie). Aparat fotograficzny z mikrofonem umożliwił nam wykonanie pięknych zdjęć jak również nagranie całego przedstawienia, a lampy oświetleniowe dodatkowo uatrakcyjniła występ uczniów.

grudzień 2022r.

• Laboratoria Przyszłości

• Drukarka 3D zakupiona w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. W listopadzie część uczniów naszej szkoły na zajęciach świetlicowych przygotowała ozdoby świąteczne.

listopad 2022r.

• Laboratoria Przyszłości

• Na jednych z pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się z drukarką 3D zakupioną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości . Uczniowie poznali sposób jej pracy i obserwowali wydruk gotowego projektu zapisanego na karcie pamięci drukarki.

pzździernik 2022r.

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza Szkoła w ramach programu Laboratorium Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe na łączną kwotę 60 000 złotych. Za te środki zostały zakupione pomoce dydaktyczne, które będą wykorzystywane na przedmiotach ogólnokształcących, zajęciach świetlicowych, kołach rozwijających oraz na apelach i uroczystościach szkolnych.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości:

• Drukarka 3D i filament
          • Komputer przenośny Lenovo
          • Mikrokontroler PASCO z czujnikami i akcesoriami
          • Stacja lutownicza Basetech z gorącym powietrzem
          • Mikroport z akcesoriami
          • Oświetlenie do realizacji nagrań
          • Mikrofon kierunkowy SARAMONIC VMIC5
          • Stabilizator Gimbal DJI RSC 2
          • Aparat fotograficzny CANON z akcesoriami
          • Bezprzewodowa stacja pogody z z akcesoriami
          • Robot edukacyjny z oprogramowaniem

Oficjalny start programu w naszej szkole nastąpił 1 września 2022 r.

Na koordynatora programu w naszej szkole została wyznaczona pani Bernadeta Neter – nauczyciel matematyki.

wrzesień 2022r.

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła również bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości" dzięki wsparciu otrzymaliśmy 60 000 zł na zakup sprzętu, który uatrakcyjni  lekcje oraz zajęcia. Sprzęt zostanie wykorzystany podczas lekcji  przyrody, techniki, informatyki, fizyki, chemii, matematyki oraz zajęć świetlicowych, zajęć dodatkowych jak również podczas uroczystości szkolnych.

Zapraszamy na stronę internetową projektu:

sierpień 2022r.