Regulamin sali gimnastycznej

1. Osoby przebywające w sali gimnastycznej są zobowiązane do przestrzegania niniejszego regulaminu, a także poleceń nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego lub  dyrektora szkoły.
          2. Przebywanie w sali gimnastycznej i korzystanie z urządzeń sportowych dozwolone jest tylko w obecności nauczyciela lub instruktora prowadzącego zajęcia.
          3. Uczniów obowiązuje ubiór sportowy: obuwie sportowe ( halówki, trampki itp.) koszulka, spodenki lub spodnie dresowe. Osoby niećwiczące przebywające na sali zobowiązane są do posiadania obuwia zastępczego.
          4. Ćwiczący przebierają się w szatni pozostawiając buty i ubrania w szafce w  należytym porządku. W czasie pobytu osób ćwiczących na sali gimnastycznej szatnia pozostaje zamknięta.
          5. Osoby ćwiczące na czas lekcji wychowania fizycznego są zobowiązane do zdjęcia przedmiotów mogących stanowić przyczynę skaleczenia lub innego uszkodzenia ciała (kolczyki, łańcuszki, pierścionki, zegarki i inne).
          6.  Za rzeczy wartościowe pozostawione w szatni nauczyciel prowadzący zajęcia nie ponosi odpowiedzialności. Rzeczy te można pozostawić u niego na czas zajęć.
          7. Przygotowanie urządzeń do ćwiczeń, odbywa się zgodnie z zaleceniami prowadzącego zajęcia, wyłącznie w jego obecności - w sposób bezpieczny i zapewniający odpowiednią dbałość o sprzęt. Wszelkie uszkodzenia uczniowie powinni niezwłocznie zgłosić prowadzącemu zajęcia.
          8. Uczeń  może opuścić salę gimnastyczną tylko za wiedzą i zgodą prowadzącego zajęcia.
          9. Za bezpieczeństwo ćwiczących odpowiedzialny jest nauczyciel prowadzący zajęcia.
          10. Każdy wypadek, kontuzję, skaleczenie należy natychmiast zgłosić prowadzącemu zajęcia lub dyrektorowi szkoły.
          11. Za szkody materialne wyrządzone celowo  przez ucznia na sali gimnastycznej lub szatni              odpowiedzialność finansową ponoszą rodzice (prawni opiekunowie).